منو

با افراد منفی چگونه برخورد کنیم؟

2017-12-07 - موفقیت و رشد فردی
با افراد منفی چگونه برخورد کنیم؟

مقدمه: از امروز می خوام مطالبی رو با عنوان موفقیت و رشد فردی منتشر کنم که امیدوارم برای دوستانی که مثل من درگیر مسائل این چنینی هستند مفید واقع بشود به امید خدا!
برای برخورد با افراد منفی که واقعا انرژی منفی به آدم وارد میکنند چند گزینه پیش روی داریم:
راحت ترین راه که مسلما بهترین راه نیست اینه که اونها رو نادیده بگیریم یا ایگنور کنیم. سوالی که به وجود میاد اینه که تا کی؟ یعنی چقدر میتونیم به اینکار ادامه بدیم؟ بالاخره باید با این افراد روبه رو بشیم و تا ابد نمیتوانیم اونها رو نادیده بگیریم چون خواه نخواه روی ما و مغز ما و ناخودآگاه ما تاثیرات منفی خودشونو میگذارند و مانع مثبت اندیشی و خوش بینی و پیشرفت ما میشوند و کمترین نتیجه اینکار ناامیدی و بی انگیزگی ما خواهد بود. بنابراین باید این مساله رو حل کرد و نمیشه که فقط صورت مساله رو پاک کنیم! برای همین چهار نکته رو در برخورد با اینگونه افراد رو باید رعایت کنیم.
1- وقتی آنها با ما صحبت میکنند یک انرژی منفی را به ما منتقل میکنند، باید این انرژی اونه رو بگیریم و اونو برعکس کنیم! یعنی دقیقا مانند لقمان که از بی ادبان ادب آموخت! مثلا وقتی من به تازگی به باشگاه میرفتم و میخواستم اضافه وزنمو از بین ببرم یکی از دوستانم به من گفت که بابا فایده نداره منم مثل تو چاقم و چندبار خواستم که به باشگاه برم و وزنمو کم کنم ولی تو همون ماه اول باشگاه رو ول کردم، پس تو هم بی خیال شو با این کارها نمیتونی لاغر بشی و تا آخر عمر باید چاق بمونی و با این قضیه کنار بیای! در این لحظه من با خودم گفتم که خوب این دوست من اراده ش ضعیف بوده و نتونسته ادامه بده ولی من میتونم و ادامه میدم و به همین آدم اثبات میکنم که اون اشتباه میکنه و من میتونم و تونستم. همون موقع هم بهش گفتم که تو نتونستی ولی من تصمیم گرفتم که تا آخرش ادامه بدم و میتونم این کارو انجام بدم و اونوقت میفهمی که تو هم میتونی. یعنی وقتی این دوستم به من انرژی منفی میداد من اون انرژی رو برعکسش کردم و ازش انرژی مثبت گرفتم.
2- نکته دوم اینه که باید این افراد رو درک کرد. یعنی ممکنه که کسی روز بدی داشته و انرژیش منفیه و یا کسی ممکنه صبح از خواب بد بلند شده باشه و از اول صبح بدبیاری داشته و یا در زندگیش مشکلی داره و دست خودش نیست. به این افراد حق بده که میتونن خودشون منفی باشند و روز بدی داشته باشند ولی حق ندارند که به شما انرژی منفی بدهند. این افراد رو همونجوری که هستند قبول بکنید و بهشون بفهمونید که فقط اونها روز بدی داشتند و شما روز عالی ای رو دارید تجربه می کنید.
3- این افراد مثل یک امتحان برای مثبت اندیشی و مثبت نگری شما هستند. شما میتونید با استفاده از این افراد مثبت اندیشی خودتون رو محک بزنید و حتی تقویت کنید! با برخورد کردن با این افراد خودتون رو امتحان کنید و ببینید که چقدر مثبت و چقدر محکم و قوی هستید؟! یعنی چند نفر آدم با انرژی منفی رو هر روز میتونید تحمل کنید و انرژی اونها رو برای خودتو برعکس کنید و مثبت بمانید؟ میتونید این تعداد رو اندازه بگیرید و هر روز بیشترش کنید. باید به این افراد بگید که شما اشتباه میکنید و روز شما بد بوده و روز من فوق العاده است!
4- در برخورد با این افراد میتوانید خیلی مودبانه از آنها بخواهید که خوش بینانه و مثبت رفتار بکنند. دید اونها رو به قضیه عوض بکنید و نیمه پر لیوان رو به اونها نشان بدهید تا از فرصت های ممکن استفاده کنند. البته اولویت با طرز فکر، روحیه و اخلاق خودتونه، اول روحیه مثبت اندیشی خودتو حفظ کن بعدا اگر توان و وقت کافی داشتی به دیگران انرژی مثبت و انگیزه بده!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *