منو

چهار نکته کلیدی برای منظم شدن در زندگی و رسیدن به هدف

2017-12-29 - موفقیت و رشد فردی
چهار نکته کلیدی برای منظم شدن در زندگی و رسیدن به هدف

امروز می خواهم چهار نکته کلیدی را برای پیدا کردن نظم در زندگی و در نتیجه سریعتر رسیدن به هدف را برای شما توضیح دهم و امیدوارم که با عمل کردن به نکات هرچه زودتر به اهدافمون در زندگی برسیم.
1- ترکیب احساسات با کار: فکر کردن به رویاهای خودت! به این فکر کن که اگر امروز به آرزو و هدفت رسیده باشی با چه حالی به سر کار میری؟! صبح زود وقتی که از خواب بیدار شدی 5 دقیقه به آن آرزو و هدفی که شور اشتیاق رسیدن به آن آرزو بهت انگیزه بیشتری برای کار و زندگی کردن می دهد فکر کن. در نتیجه انگیزه شما برای شروع روز بالا میره و روز خوبی رو شروع می کنی.
2- در اول صبح و شروع روز کاری اول کارهای مهم خود را انجام دهید و از انجام کارهای متفرقه مانند چک کردن رسانه های اجتماعی مانند تلگرام و … دوری کنید چون این کارها فقط زمان طلایی اول صبح شما را از بین می برند. کارهای مهم یعنی کارهایی که شما را حتی به اندازه یک قدم به هدف نزدیکتر می کند. وقتی در اول صبح یک کار مفید و مهم را برای رسیدن به هدف انجام دهید تا آخر روز احساس خوبی دارید و در کل این روز برای شما روز خوبی خواهد بود.
3- سومین نکته کلیدی تعیین کردن محدوده زمان مشخص یا تایم بلاک در روز کاری است. یعنی اگر برنامه مشخصی برای امروز دارید و باید کارهای مشخصی را انجام دهید برای هر کار یک محدوده زمانی مشخص در نظر بگیرید و آن کار را در آن زمان مشخص انجام دهید. مانند رفتن به یک قرار کاری خاص، تلفن زدن به کسی، یا حتی خواندن 50 صفحه از یک کتاب و … .
4- وقتی به موفقیت های کوچک رسیدید به خودتان پاداش و جایزه دهید. مثلا اگر برنامه ریزی کرده اید که هر روز برای یک ساعت مطالعه مفید و منظم داشته باشید و برای یک هفته توانستید که به این برنامه ریزی عمل کنید به خود یک جایزه بدهید. مثلا اگر به دیدن فیلم علاقه دارید می توانید یک فیلم تهیه کنید و ببینید یا حتی به سینما بروید. این جایزه حتی می تواند چیزهای کوچکی باشد مانند خوردن آبمیوه یا دیدن یک دوست نزدیک و استخر رفتن و … . این کار برای رسیدن به اهداف کوچک به شما کمک می کند، اهداف کوچکی که شما را به اهداف بزرگ خواهند رساند. همچنین خاطره خوش این موفقیت های کوچک در ذهن شما ثبت می شود و اعتماد به نفس شما را تقویت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *